لکسوز RX مدل 2018؛ زیبا، قدرتمند اما پر سو و صدا! – افزایش لایک اینستا

– محمدرضا مرتضایی: حدود دو دهه است که جای خالی خودروهای کراس اوور در بین لکسوزهای RX احساس می شود

امتیاز های تصادفات آزمایشی برای مدل RX لکسوز، به اندازه کافی خوب نبوده است.

\r\n
تمامی مدل های کراس اور RX مجهز به سیستم های هشدار دهنده برخورد با مانع از سمت جلو، کنترل تطبیقی کروز و دوربین های نمای عقب هستند. امتیازهای NHTSA برای تست ایمنی مدل های دیفرانسیل جلو، چهار ستاره و برای مدل های دو محوره پنج ستاره است.

\r\n

اما موسسه NHTSA اطلاعات ضد و نفیضی را  در مورد این ماشین منتشر کرده است. مدل RX در حالت محرک بودن چرخ های جلو، چهار ستاره و برای محافظت از سرنشینان در هنگام تصادف از سمت جلو نیز، چهار ستاره را دریافت کرده است. مدل RX در حالت تمام چرخ ها محرک نیز همان چهار ستاره و برای محافظت در هنگام تصادف، پنج ستاره دریافت کرده است. در مقیاس Car Connection، مدل RX با کسب امتیار چهار ستاره به طور کلی، یک امتیاز از دست خواهد داد.

\r\n

کابین RX فضایی آرام و منظم دارد. تغییر ظاهری ایجاد شده در آن، فضای کابین لکسوز RX را نسبت به دوره استفاده از ورق های فلزی خلوت تر کرده و گویی فضای کابین، راننده را از دنیای پرهیاهو و شلوغ اطراف و ظاهر فلزی خودرو جدا می کند. این ماشین داشبورد عریض و افقی داشته و نوارهای باریکی کنترل ها را به دو ناحیه بالایی و پایینی تقسیم می کنند؛ این در حالی است که یک شکل نا متقارن، کنسول مرکزی خودرو را تشکیل می دهد. کنسول مرکزی، انحنای حلقه ای شکل داشته و خطی متمایل به سمت راننده در آن جلب نظر می کند.

\r\n

لکسوز برخی از بخش های اضافه در داشبورد را حذف کرده اما با ترکیبی از پوشش های متالیک و مات و چوب خاکستری و بامبو، ظاهری بسیار زیبا به آن بخشیده است. در مدل F Sport، از چرم قرمز رنگ در بخش های مختلف در خودرو و صندلی ها به زیبا ترین حالت ممکن استفاده شده است. در نهایت باید گفت که لکسوز در حال تغییر است و این مدل از RX نشان دهنده نقطه عطفی است که بیانگر این موضوع می باشد.

مدل RX 450h، ارقام 30 mpg در شهر و 28 mpg در بزرگراه و 30 mpg را به صورت ترکیبی در حالت تمام چرخ ها محرک، قبت کرده است.

\r\n

مدل F sport دارای سیستم تعلیق تطبیقی بوده و سیستم هدایت فرمان، و بخش جلو و عقب آن با تغییراتی همراه هستند و در بخش داخلی نیز از صندلی های اسپورت در ردیف جلو استفاده شده است.

\r\n

البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که لکسوز قصد دارد یک حالت رانندگی اقتصادی را به هر دو مدل بیفزاید. این مدل استفاده از کنترل هوای داخلی را کاهش داده و سوخت کمتری را به درون موتور می فرستد.

\r\n

تمامی نسخه های مدل RX 350، مجهز به امکانات برقی، روکش چرم مصنوعی در فضای داخلی، رینگ های 18 اینچی، چراغ های LED، صندلی های برقی در ردیف جلو و یک صفحه لمسی 8 اینچی برای سیستم اطلاعات- سرگرمی هستند.

\r\n

لکسوز به بی سر و صدا بودن فضای داخلی خودرو هایش که به درون یک کتابخانه تشبیه می شود و ظاهر آراسته و در عین حال ملایم فضای داخلی، معروف است.

\r\n

در مورد امکانات مدل پرمیوم، مدل RX 350، استفاده از روکش های چوبی، بار بند، و چرم طبیعی را نیز باید به آن اضافه کرد که البته تریم لوکس آن، دارای صندلی های مجهز به سیستم گرمایش و تهویه، چرم زیباتر،  و رینگ های 20 اینچی است.

\r\n\r\n

 نقد و بررسی لکسوز RX مدل 2018 (مرتضایی)

\r\n
عملکرد

\r\n

موتور شش سیلندر مدل RX 350، با حجم 5/3 لیتری معادل 295 اسب بخار قدرت داشته و قدرت گشتاور آن نیز 267 پوند در فوت است که برای افزایش صرفه اقتصادی مصرف سوخت، از سیکل احتراق کم مصرف استفاده شده است. سیستم اتوماتیک 8 دنده، با قابلیت کنترل دستی بدون نیاز به کلاچ، روی مدل های F Sport تعبیه شده است. این مدل، قطعا سریعترین خودرو لوکس در دنیا نیست اما با قدرت و بی سر و صدا حرکت می کند. لکسوز صدای ناشی از مکش را به داخل کابین های F Sport هدایت می کند، اگر چه هنوز می توان گفت که این خودرو تقریبا بی سر و صدا است.

\r\n

لکسوز، انتخاب های محدودی برای پخش صدا و سرگرمی دارد. تنظیمات استاندارد، شامل یک نمایشگر 8 اینچی و یک اسپیکر 9 اینچی با قابلیت پخش AM/FM/XM/HD/CD هستند که مجهز به پورت های USB، بلوتوث و قابلیت ضبط صدا است. سیستم صوتی مارک لوینسون، 835 وات برق مصرف می کند و از 15 اسپیکر  بهره می برد که کیفیت صدای آن توسط یک نرم افزار تقویت شده است.

\r\n

لکسوز در RX 450 نسخه ای از مدل V-6 قبل را با خروجی کمتر به کار برده است و توان 259 اسب بخار و قدرت گشتاور 247 پوند در فوت آن را با باتری ها و موتورهای الکتریکی ادغام کرده است. توان حاصل از بنزین، به چرخ های جلو و توان حاصل از موتور برقی به چرخ های عقب منتقل می شوند و این موضوع باعث می شود که این مدل هیبرید از RX، بتواند  تنها به قدرت باتری نیز اتکا کند.

\r\n\r\n

 نقد و بررسی لکسوز RX مدل 2018 (مرتضایی)

\r\n

لکسوز دوگانه، مسافت بسیار خوبی را با مصرف یک واحد بنزین طی می کند در حالی که مدل RX 350 نیز در کلاس خود یک رقیب به شمار می آید.

\r\n

با سیستم هدایت و مسیریابی موجود در این ماشین، صفحه لمسی 8 اینچی را می توان با یک صفحه نمایش 3/12 اینچی تعویض کرد تا عملکرد بهتری را شاهد باشیم.. سیستم سرگرمی تعبیه شده برای سرنشینان ردیف عقب، یک نمایشگر بسیار عریض دارد که می تواند به طور همزمان دو ویدئو را در کنار یکدیگر پخش کند.

\r\n

سبک و ویژگی های طراحی ظاهری

\r\n

کیفیت پخش صوت و سیستم سرگرم کننده

\r\n

گروه Car Connection،  با مقیاس سبز خود به مدل RX، امتیاز 6 از 10 را اختصاص می دهد و این نکته را بیان می کند که مدل های هیبرید، نسبت به کراس اور های RX، عملکرد بسیار بهتری دارند.

\r\n

امکانات دیگر این مدل شامل یک سانروف پانورامیک، سیستم صوتی مارک لوینسون و یک نمایشگر هستند.

\r\n

اما لکسوز با افزودن برخی استانداردهای ایمنی یک امتیاز دریافت می کند. این استانداردها، شامل سیستم هشدار در هنگام برخورد با مانع از سمت جلو، ترمز خودکار اضطراری، کنترل لاین حرکت به صورت فعال، فعال شدن خودکار نور بالای چراغ ها و کنترل در حالت کروز (حفظ سرعت ثابت به صورت اتوماتیک) هستند. دوربین نمای عقب نیز در این ماشین به شکل استانداردی در تمامی مدل ها تعبیه شده است اما سیستم تشخیص نقطه کور و دوربین های نمای اطراف، در برخی مدل ها، به عنوان آپشن ویژه اختیاری عرضه می شوند.

\r\n

طراحی داخل کابین لکسوز RX مدل 2018 در واقع نکته قابل توجه چندانی ندارد؛ اما دو انحنای زیبا و چرم براق و زیبا و بخش های چوبی به کار رفته در آن،  طراحی داخلی این ماشین را در زمره معماری های به روز و مبنی بر سبک زندگی مدرن قرار می دهد.

\r\n

مدل RX برای امکانات تمام و کمال خود، از سوی Car Connection امتیاز 9 را دریافت می کند.

\r\n

مدل RX 450h دوگانه دارای یک موتور v-6 با قدرت کمتر است. در موتور این ماشین، از سیستم انتقال نیروی متغیر استفاده شده است اما توزیع نیرو بین چرخ ها بسیار کند و یکنواخت انجام می شود.  

\r\n\r\n

 نقد و بررسی لکسوز RX مدل 2018 (مرتضایی)

\r\n

آژانس محافظت از محیط زیست EPA، هنوز اطلاعاتی در مورد مصرف سوخت مدل 2018 لکسوز RX منتشر نکرده اما ما نیز انتظار نداریم که ارقام سال گذشته تغییر چندانی داشته باشند.

\r\n\r\n

 نقد و بررسی لکسوز RX مدل 2018 (مرتضایی)

\r\n

مدل RX 350 در حالت محرک بودن چرخ های جلو 20 mpg در شهر، 28 در بزرگراه، و 23 را به صورت ترکیبی و 19//26/22 را در حالت محرک بودن تمام چرخ ها ثبت کرده است.

\r\n

ارتفاع مدل لکسوز RX مناسب است؛ به طوری که هنگام سوار شدن در آن مشکلی احساس نمی کنید.  به محض ورود، سرنشینان جلو با صندلی هایی عالی و فضایی شگفت انگیز در اطراف خود مواجه خواهند شد. صندلی های نرم، حتی پس از ساعت ها رانندگی احساس خوبی ایجاد می کند و موقعیت راننده نیز مناسب است. در نسخه RX F Sport، قسمت پشتی صندلی ها بزرگ تر و محکم تر می شوند در حالی که در مدل های لوکس، شاهد  صندلی های برقی با قابلیت اصلاح در 10 حالت، سیستم تهویه و گرمایش برای صندلی ها، و یک بالشتک قابل باز شدن برای پاها هستیم.

\r\n

داشبورد مدل RX، فضایی برای یک نمایشگر 3/12 اینچی با رزولوشن بالا تدارک دیده که با سیستم سرگرمی کار می کند. رابط کاربری موس-مانند، دارای پد لمسی نیز هست که حرکات لغزشی و زوم کردن را تشخیص می دهد این رابط البته کمی عجیب و خاص است و ظاهری قدیمی داشته و شباهت زیادی به فضای دسکتاپ یک کامپیوتر دارد که در یک خودرو می تواند موجب حواس پرتی شود! لکسوز از سیستم های Android Auto یا Apple CArPlay پشتیبانی نمی کند.

\r\n

مدل های RX با ظاهری جسور و خشن و رنگ های روشن از انبارهای لکسوز خارج می شوند اما در پس این ظاهر خشن، درونی بسیار نرم و راحت دارند.

\r\n
ایمنی

\r\n
در مدل RX 450h،  صندلی های عقب حدود یک اینچ بالاتر قرار داده شده اند و باتری های هیبرید در زیر بالشتک تحتانی قرار داده شده اند اما بیشتر فضای تعبیه شده برای سر افراد تقریبا حفظ شده است.

\r\n

ااما به تازگی در طراحی فضای داخلی آن تغییراتی ایجاد شده است و فضای داخلی مدل بسیار محبوب RX لکسوز، اکنون با چرم قرمز رنگ تزئین شده و اگزوز آن به حالت اسپورت درآمده است؛ اما در عین حال باید گفت که کیفیت آن تغییر چندانی نکرده است. کارشناسان Car Connection برای راحتی صندلی ها و فضای داخلی و ظاهر دقیق و تمیز آن امتیاز 8 از 10 را به آن داده اند.

\r\n\r\n

 نقد و بررسی لکسوز RX مدل 2018 (مرتضایی)

\r\n

نتایج ضد و نقیض در تصادف های آزمایشی، امتیارهای آن را تحت تأثیر قرار داده است.

\r\n

 به نظر می رسد که لکسوز با مدل جدید RX خود قصد داشته طرفداران واقعی خود را از خریداران گذری و معمولی متمایز کند. اما آیا در انجام چنین کاری موفق بوده است؟ آیا با گذشت چند سال،  ظاهر مدل جدید هنوز تا این اندازه تازه و شگفت انگیز باقی خواهد ماند؟

\r\n\r\n

 نقد و بررسی لکسوز RX مدل 2018 (مرتضایی)

\r\n

پایین تر از سقف، طراحی RX به شکل های مختلفی خود نمایی می کند. سطوح این خودرو، با ظاهری یکپارچه و یک دست طراحی شده اند که موجب شده ظرافت به کار رفته در طراحی قسمت های مختلف ماشین کمتر به چشم بیاید.

\r\n

هر دو مدل RX 350 و RX 450h امکان انتخاب حالت رانندگی را به راننده می دهند به طوری که راننده می تواند عملکرد سیستم پیشران را در سه حالت، معمولی، اکو و اسپورت تغییر دهد. نسخه های F Sport  علاوه بر این سه حالت، گزینه های Customized، Sport S و Sport S+ را نیز دارند.

\r\n

مدل هایی که قابلیت رانندگی با دو محور را دارند، قدرت  موتور را به صورت یکنواخت منتقل می کنند. مدل های AWD  می توانند تا حدود 50 درصد توان خود را به چرخ های عقب تقسیم کنند منتقل کنند که دلیل آن ایمنی در تمام شرایط جوی است.

لکسوز مدل RX 450h را مشابه مدل پرمیوم RX 350 تنظیم کرده است و به دلیل دوگانه بودن سوخت، قیمت آن را اندکی گران تر قرار داده است. از دیگر امکانات این تریم می توان به سیستم هیبرید، سقف پانورامیک، صندلی های مجهز به سیستم گرمایش و تهویه، سیستم مسیر یابی و تشخیص نقطه کور هستند.

\r\n
راحتی و کیفیت

\r\n

لکسوز RX 350 یک موتور V-6 با قدرت 295 اسب بخار دارد. یک گیربکس 8 دنده ای قدرت را به دو صورت بین چرخ های جلو محرک و تمام چرخ های محرک(AWD) تقسیم می کند. مدل RX با سر و صدای زیاد روشن شده ولی به سرعت هم شتاب می گیرد. تریم تعمیر لپ تاپ های F Sport، حتی این سر و صدا ها را تقویت کرده و آن ها را به داخل کابین می فرستد – که  این موضوع کاملا در تضاد با فلسفه لکسوز در حدود سال های 1990 قرار دارد _

\r\n

مدل RX لکسوز، صاحبان خود را با نمایشگرهایی با رزولوشن بالا و پخش صوت با کیفیت خوشحال کرده است اما سیستم اطلاعات- سرگرمی آن نیازمند یک تغییر اساسی است.

\r\n

در بخش زیرین اتاقک مدل RX چه می گذرد

\r\n

طراحی سقف این خودرو تعمیرات تخصصی لپ تاپ بسیار شگفت انگیز است اما به دلیل آنکه پس از نیسان مورانو با شکلی مشابه وارد بازار شد، تا حدی جذابیت خود را از دست داد – مورانو یک کراس اور ساخت شرکت نیسان است که یکی از رقبای مستقیم RX به شمار می رود.

\r\n

لکسوز، سرنشینان عقب خودرو را با فضاهای عالی احاطه کرده و خود صندلی ها نیز برای تکیه دادن از استحکام کافی برخوردار هستند، و این در حالی است که همچنان قابلیت جدا شدن، تا شدن، و خم شدن آموزش تعمیرات موبایل رایگان به عقب را حفظ کرده اند. یک دسته صندلی تا شو، محل قرار دادن لیوان ها را مخفی کرده که این فضای مخفی در زمان خالی بودن صندلی میانی قابل استفاده است.

\r\n\r\n

جفت استرات های به کار رفته در قسمت جلوی خودرو، که مشابه خودروهای سواری است به همراه سیستم تعلیق دو جناقی می تواند رانندگی را نسبت به کراس اور های گذشته آرام تر کند. نسخه F Sport،  دارای کمک فنرهای تطبیقی است که بیشترین ثبات رانندگی در یک اپل سنتر RX، را به ارائه می کنند. عملکرد این کمک فنرها طوری است که این ماشین، حتی از کادیلاک XT5 نیز انعطاف پذیرتر است. هنگامی که با این ماشین در مسیرهای ناهموار حرکت می کنید، کمک فنرهای RX خودشان را رها می کنند و به این ترتیب، هرگز ناهمواری مسیر را حس نخواهید کرد.  

\r\n
– محمدرضا مرتضایی: حدود دو دهه است که جای خالی خودروهای کراس اوور در بین لکسوزهای RX احساس می شود. این مدل همیشه توسط دستانی ماهر نمایندگی اپل طراحی شده و آن قدر بی سر و صدا است که گویی با اصرار یک مسئول کتاب خانه ساکت شده است.

\r\n

مدل RX لکسوز، محدوده گسترده تری از تریم ها از لوکس گرفته تا اسپورت را شامل می شود. سبک و طراحی ظاهری RX، به دنبال آن است که تصویری اسپورت و ورزشی تر از همیشه به نمایش بگذارد. مدل جدید نسبت به نمونه های قبلی جمع و جور تر بوده و در عین حال، شخصیت آن گسترده تر شده است اما هنوز هم بهترین عملکرد خود را در تعمیر گوشی حین حرکت آرام و درحالت کروز دارد.

\r\n\r\n

نقد و بررسی لکسوز RX مدل 2018 (مرتضایی) 

\r\n

طراحی جدید لکسوز RX بسیار زیبا و خیره کننده بود اما نکته ای که در طراحی جدید این ماشین توجه ما را به خود جلب کرد این بود که در لکسوز جدید شاهد بدنه ای صاف و براق مثل مدل های قبلی نیستیم. از خرید بلیط هواپیما همین حیث کارشناسان  Car Connection با توجه به معیار های خود، امتیاز 7/3 از 10 را به آن اختصاص می دهند. دیگر خبری از کاریکاتورهای آب نبات ژله ای چرخدار نیست و لکسوز RX دارای سقفی جت مانند بوده و در مقایسه با استاندارد های لکسوز، جزئیات آن دیوانه کننده است.

\r\n

با توجه به این عملکرد، ممکن است این عملکرد اسپورت به نظر برسد اما حتی در نسخه F Sport نیز انتقال های دائما متغیر نیرو، مانع از احساس قدرتی رضایت تعمیرات موبایل بخش در هنگام حرکت خودرو می شود.

\r\n

لکسوز با کنترل الکتریکی فرمان در مدل RX، احساس رضایت حرکت در مسیر را به راننده منتقل می کند؛ اما جالب آن است که در تنظیمات حالت Comfort این احساس به حداقل مقدار خود می رسد. سیستم هدایت فرمان F Sport احساس سنگین تری را به راننده می دهد، اما اطلاعات بیشتری از آن در اختیار نیست.

\r\n

رینگ های آلیاژی این خودرو در مدل پایه،  7 پر بوده و قابلیت تعمیر لپ تاپ ایسوس تعویض با رینگ های آلیاژی ماشینی 20 اینچی براق یا رینگ های آلیاژی سوپرکروم با رنگ های مختلف را نیز دارند.  مدل RX از لاستیک های ویژه ای از نوع میشلن پرمیر LTX استفاده می کند که برای بهبود خصوصیات آن در مسیر های خیس و بارانی طراحی شده اند.

سیستم هدایت فرمان راحت و مطمئن جدید ترین مدل RX، این ماشین را از سایر کراس اورها و SUV های لکسوز جدا می کند.

\r\n

 موسسه IIHS با صراحت تمام به مدل RX  بلیط کیش امتیاز داده است. این موسسه که توسط صنعت بیمه حمایت مالی می شود،به مدل RX جایزه ی ایمن ترین مدل را داده است. این مدل، در تمام آزمون ها امتیاز خوبی کسب کرده  و با استانداردهای جدید IIHS در مورد فناوری های پیشرفته ایمنی و کیفیت چراغ های جلوی ماشین مطابقت دارد.

\r\n\r\n

 نقد و بررسی لکسوز RX مدل 2018 (مرتضایی)

\r\n

هردوی بلیط هواپیمایی این مدل ها، تریم های مختلفی دارند که برخی از آنها تنها لوکس ساخته شده اند و در برخی دیگر مثل F-Sport به قدرت ماشین توجه بیشتری شده است.

\r\n

مدل RX پنج سرنشین را در خود جای می دهد و صندلی های ردیف جلوی آن به طور ویژه ای نرم و راحت هستند، مضاف بر آنکه صندلی های عقب نیز با قابلیت  جدا شدن و تا کردن، بسیار راحت و انعطاف پذیر هستند. فضای بار عقب تعمیرات گوشی خودرو خوب و مناسب ارزیابی می شود و ظاهر آن هم بسیار تمیز است. لکسوز در مدل RX اندکی به بخش های هنری ساخته شده از چوب و چرم افزوده است؛ تعادل و دسترسی در کابین، با استفاده از این مواد، بهتر از قطعات فلزی تعبیه شده است.

لکسوز محبوب ترین کراس اور SUV خود را در دو نسخه به فروش می رساند. مدل  RX 350 از موتوری شش سیلندر بهره می برد و مجهز به هر دو حالت FWD و AWD است. مدل RX 450h تنها در حالت تمام چرخ ها محرک تعمیرات موبایل,آموزش تعمیرات موبایل, تعمیرات لپ تاپ عرضه می شود.

\r\n

معمای این طراحی از پنجره مشبک و دوکی شکل جلوی خودرو آغاز می شود. زمانی این نوع طراحی به طور کامل از لیست طراحی های رزرو لکسوز، حذف شده بود؛ اما حالا  مجددا جای خود را در میان طراحی های نوین این شرکت پیدا کرده است. این شکل از پنجره جلوی خودرو، با خودرو های SUV بزرگ و پهن، بیشتر سازگار است که البته استفاده از آن در لکسوز RX جذابیت خاصی به آن بخشیده است.

\r\n

شکل ظاهری آموزشگاه تعمیرات موبایل این خودرو که احساس ماجراجویی و خطر کردن را به انسان القا می کند در شکل دادن به شخصیت این خودرو نقش مهمی داشته اما به عقیده کارشناسان، قرار نیست این شکل ماندگار باشد.

\r\n

مدل پایه RX، از چرم مصنوعی استفاده کرده اما مشابه جدیدترین مدل این ماشین، این چرم بسیار شبیه به چرم واقعی است. با این حال،  قرار است در مدل آینده لکسوز چرم طبیعی را در اختیار شما قرار دهد و حتی با ترمیم و اصلاح آن، ظاهری بلیط هواپیما زیباتر به فضای داخلی خودرو ببخشد. به علاوه قرار است به ازای دریافت هزینه ای مشخص، در فضای داخلی از چوب بامبو یا چوب های خاکستری استوایی نیز استفاده شود. این ترکیب،  فضای داخلی را تا حدی شلوغ تر و براق تر خواهد کرد ضمن اینکه باعث می شود که قیمت های گران تر پیشنهاد شده، منطقی تر به نظر برسند.

\r\n

مدل RX، سر و صدای باد و راه را تا حد زیادی کاهش می دهد اگرچه، بخشی از سر و خرید بلیط هواپیما ماهان صدای موتور را برای ایجاد فضایی ورزشی، در مدل های F Sport وارد کابین می کند.

میدان دید در مدل RX نسبتا خوب است اما سقف آن، با یک قطعه عمودی در قسمت پشتی تمام می شود که بخشی از میدان دید را مسدود می کند.

\r\n

کارشناسان Car Connection از نظر عملکرد امتیاز 7 از 10 را به آن اختصاص داده اند.

\r\n

به صرفه بودن مصرف سوخت:

\r\n
مدل RX 450 h : سیستم دوگانه

\r\n

لکسوز، مدل های پایه آموزش تعمیرات موبایل RX را به صندلی های چرمی، امکانات برقی، و کنترل کروز (حالت اتوماتیک با حفظ سرعت ثابت) مجهز کرده است. در بیشتر مدل ها از چرم واقعی استفاده شده و امکانات مختلفی از جمله سیستم ناوبری، سیستم صوتی پرمیوم، یک سقف پانورمیک و سیستم پخش DVD برای سرنشینان عقب در آن به کار رفته است. سیستم سرگرمی لکسوز با موس و صفحه لمسی، نسبت به سیستم های موجود در خوردروهای ولوو و آئودی قدیمی تر به شمار می رود و از اپل کارپلی تیک بان و اندروید اتو نیز در این خودرو خبری نیست.

\r\n

اما این روند در حال تغییر است چرا که از سال 2016، لکسوز، طراحی مدل RX را اندکی تغییر داده و با ترک نمایشگاههای لوکس به دنبال جذب خریدارانی است که به کراس اور های آلمانی با استایل ورزشی، علاقه مند هستند.

\r\n

مدل RX لکسوز به عنوان یکی از کراس اور های لوکس، با گذشت سال ها به تعداد دنده های استاندارد خود افزوده است و در بخش امکانات و آپشن تعمیرات 118 ها، محدودیت چندانی برای خود قائل نبوده است.

\r\n

امکانات ویژه:

\r\n

گروه Car Connection امتیاز 7 از 10 را به این خودرو اختصاص داده است.

\r\n

کارشناسان Car Connection معتقدند در این باره پیام های مختلف و ضد و نقیضی دریافت کرده اند و با توجه به این موضوع، امتیاز 7 از 10 را به نوع طراحی این مدل اختصاص داده اند.

\r\n

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *