کناره‌گیری حزب «الجمهوری» تونس از ائتلاف دولتی + مرگ پیرمرد بدلیل گرفتار شدن در چاهک آسانسور – افزایش لایک اینستا

خبرگزاری فارس: «عصام الشابی» دبیرکل حزب «الجمهوری» امروز دوشنبه در یک کنفرانس خبری در تونس اعلام کرد که حزبش از دولت وحدت ملی کناره‌گیری کرده و استعفای «إیاد الدهمانی» سخنگوی دولت از این حزب را پذیرفته است
دبیرکل حزب الجمهوری همچنین اظهار داشت که کمیته مرکزی این حزب به دلیل غیر ممکن بودن انجام فعالیت‌ها در داخل دولت در نتیجه سلطه حزب نداء تونس و النهضه بر دولت، تصمیم گرفت از دولت خارج شود.

سند قرطاج یک نقشه راه سیاسی است که به امضای 9 حزب و 3 سازمان تونسی رسیده و شامل طرح‌های کلی درباره سیاست اقتصادی و اجتماعی و اولویت‌های روند سیاسی در کشور است.

خبرگزاری فارس: «عصام الشابی» دبیرکل حزب «الجمهوری» امروز دوشنبه در یک کنفرانس خبری در تونس اعلام کرد که حزبش از دولت وحدت ملی کناره‌گیری کرده و استعفای «إیاد الدهمانی» سخنگوی دولت از این حزب را پذیرفته است.

الشابی همچنین از اینکه الدهمانی تسلیم دیکته‌های اعضای حزب نداء تونس (دارای 56 نماینده پارلمانی) شده تا منصب دولتی خود را حفظ نماید، ابراز تأسف کرد.
طبق گزارش خبرگزاری آناتولی، الشابی افزود که حزب وی با استناد به «سند قرطاج» جهت کمک به نجات کشور در دولت مشارکت کرده بود اما به این نتیجه رسید که این دولت ، دولت حزب نداء تونس به رهبری حافظ قاید السبسی شرکت کرده است.  

——————-
خبرگزاری تسنیم: سید جلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا؛ با اعلام خبر مرگ یک پیرمرد بر اثر گرفتار شدن در آسانسور درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت 16:28 امروز حادثه گرفتار شدن فرد داخل چاهک آسانسور به سامانه 125 اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان دو ایستگاه آتش‌نشانی با امکانات لازم به محل حادثه واقع در خیابان ستارخان، خیابان نیایش اعزام شدند
ملکی تصریح کرد: پس از معاینات اولیه مشخص شد این مرد به علت شدت جراحات وارده جان خودش را از دست داده است، در نهایت محل تحدیل عوامل انتظامی شد و عملیات در ساعت 17:41 پایان یافت.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران ادامه داد: محل حادثه ساختمان چهار طبقه مسکونی بود که مشاهده شد در طبقه آخر آقایی به سن حدودی 80 سال به دلیل نامشخصی به طرز بسیار خطرناکی بین کابین و دیواره چاهک آسانسور قرار گرفته است.

خبرگزاری تسنیم: سید جلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا؛ با اعلام خبر مرگ یک پیرمرد بر اثر گرفتار شدن در آسانسور درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت 16:28 امروز حادثه گرفتار شدن فرد داخل چاهک آسانسور به سامانه 125 اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان دو ایستگاه آتش‌نشانی با امکانات لازم به محل حادثه واقع در خیابان ستارخان، خیابان نیایش اعزام شدند.
وی خاطرنشان کرد: وضعیت قرار گرفتن این فرد به گونه‌ای بود که سر و گردن و بالا تنه وی بین دیواره و کابین و پاها خارج از این وضعیت قرار گرفته بود که آتش‌نشانان با احتیاط کامل عملیات را آغاز کرده و فرد را از این وضعیت خارج کرده و تحویل عوامل اورژانس دادند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *