بوریس جانسون: واشنگتن باید برجام را حفظ کند + مسکو از تحریم پیونگ یانگ حمایت نمی کند – افزایش لایک اینستا

خبرگزاری مهر به نقل از تایمز اند استار نوشت: «بوریس جانسون» وزیر امور خارجه انگلیس در سفر به آمریکا سعی در متقاعد کردن واشنگتن برای حفظ برجام دارد
موگرینی ضمن اشاره به همکاری بروکسل با آمریکا در خصوص برجام عنوان کرد: اتحادیه اروپا از همه قانون گذاران آمریکایی می خواهد تا از نقض این توافق تاریخی جلوگیری کنند.

بوریس جانسون قرار است در این رابطه با اعضای کنگره آمریکا دیدار کند.

خبرگزاری مهر به نقل از تایمز اند استار نوشت: «بوریس جانسون» وزیر امور خارجه انگلیس در سفر به آمریکا سعی در متقاعد کردن واشنگتن برای حفظ برجام دارد.
موگرینی پس از دیدار با مقامات آمریکایی با بیان اینکه با مقامات آمریکایی در خصوص لزوم پایبندی آمریکا به برجام مذاکره کردم، گفت: با اعضای کنگره در خصوص محتوای قانونی که می‌خواهند در خصوص برجام تصویب کنند و هماهنگی مفاد آن با برجام گفتگو کردم و نشانه‌های واضحی یافتم که آنها می‌خواهند آمریکا را در برجام نگه دارند.

در همین رابطه «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز به آمریکا سفر کرده است.

——————-
خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک نوشت: «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه اظهار داشت، روسیه هیچگاه از تحریم کره شمالی حمایت نکرده است
وی همچنین از روسیه و چین خواست تا روابط دیپلماتیک و روابط اقتصادی خود  را با کره شمالی کاهش دهند.

ریابکوف در پاسخ به درخواست واشنگتن مبنی بر تحریم کره شمالی گفت: ما هرگز از ایده تحریم همه جانبه کره شمالی، همانند دیگر کشورها حمایت نکرده ایم. ما معتقدیم که مسئله نقض قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد توسط پیونگ یانگ باید به طور کاملا متفاوت حل شود.

گفتنی است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، از کشورهای جهان، از جمله روسیه و چین خواست تا حمایت خود از کره شمالی را متوقف کنند.

خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک نوشت: «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه اظهار داشت، روسیه هیچگاه از تحریم کره شمالی حمایت نکرده است.
وی افزود: فشار، تحریم و بویژه محاصره، شیوه عملکرد روسیه در عرصه جهانی نیست.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *