آمریکا، لایحه تشدید تحریم کره شمالی را تصویب کرد + بازداشت بازرگانان و تجار عربستانی ادامه دارد – افزایش لایک اینستا

خبرگزاری مهر : به نقل از بلومبرگ، کمیته بانکداری مجلس سنای آمریکا روز سه شنبه با تصویب لایحه تشدید تحریمها علیه کره شمالی، مؤسسات مالی خارجی را که با پیونگ یانگ همکاری می کنند، هدف تحریمهای خود قرار داد
خبرگزاری مهر : به نقل از بلومبرگ، کمیته بانکداری مجلس سنای آمریکا روز سه شنبه با تصویب لایحه تشدید تحریمها علیه کره شمالی، مؤسسات مالی خارجی را که با پیونگ یانگ همکاری می کنند، هدف تحریمهای خود قرار داد.
تومی در ادامه افزود: «این لایحه حامل پیامی روشن به جهان خواهد بود مبنی بر اینکه تمام بدنه دولت آمریکا به وضع سنگین ترین تحریمهای ممکن علیه کره شمالی متعهد است».

گفتنی است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا پیونگ یانگ را به «برخورد بسیار سخت» از سوی واشنگتن تهدید کرد و اظهار داشت که تمامی گزینه ها از جمله گزینه نظامی بر روی میز است.

«پت تومی» سناتور جمهوریخواه از ایالت پنسیلوانیا و یکی از حامیان این لایحه اظهار داشت که این مصوبه دو حزبی با هدف «اِعمال بیشترین فشار اقتصادی» بر کره شمالی و مؤسسات مالی که با دولت پیونگ یانگ همکاری می کنند، تدوین و ارائه شده است.

وی در یک کنفرانس خبری با حضور «مون جائه این» رئیس جمهور کره جنوبی گفت: «عاقلانه است که کره شمالی به پای میز مذاکره بیاید و بر سر توافقی سازش کند که برای مردم کره شمالی و مردم سراسر جهان مفید است. من شاهد اقداماتی مشخص هستم، اما باید دید که چه می شود».

رئیس جمهوری آمریکا که هم اکنون در سفر ۱۲ روزه خود به آسیا در کره جنوبی بسر می برد، روز سه شنبه با لحنی ملایمتر از امکان رفع چالشها در روابط واشنگتن- پیونگ یانگ از طریق برگزاری مذاکرات سخن گفت.

——————-
خبرگزاری مهر: «مجتهد» فعال و افشاگر توییتری عربستانی در جدیدترین اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته اعلام کرد که بازداشت افراد به اتهام فساد به چندین نفری که دولت عربستان اسم های آنها را اعلام کرده محدود نشده است
علاوه بر این مجتهد می گوید که وزیر دادگستری عربستان برنامه ای دارد تا بر اساس آن مصونیت بسیاری از قضات مستقل عربستانی را لغو کند. به گفته او این اقدام بیشتر علیه قضات پاکدست صورت خواهد گرفت تا افرادی که به فساد معروف هستند.

اطلاعات جدید مجتهد در حالی منتشر شده که پیشتر خبرگزاری اسپوتنیک روسیه به نقل از منابع بانکی در عربستان اعلام کرده بود که امروز سه شنبه بیش از ۱۲۰۰ حساب وابسته به افراد و شرکتها در این کشور مسدود شده است.

بر اساس این خبر این افراد تهدید شده اند در صورتی که دارایی های خود را به دولت ندهند، علیه آنها پرونده سازی خواهد شد و اتهامات واهی به آنها نسبت داده خواهد شد.

بر اساس این خبر دولت عربستان بیش از ۱۲۰۰ حساب وابسته به افراد و شرکتها در عربستان را به عنوان بخشی از اقدامات اخیر کمیته مبارزه با فساد، مسدود کرده است.

خبرگزاری مهر: «مجتهد» فعال و افشاگر توییتری عربستانی در جدیدترین اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته اعلام کرد که بازداشت افراد به اتهام فساد به چندین نفری که دولت عربستان اسم های آنها را اعلام کرده محدود نشده است.
مجتهد تأکید کرد که تعداد بیشتری از تجار و بازرگانان عربستانی که اسم های آنها اعلام نشده و پرونده فساد ندارند نیز به دستور محمد بن سلمان ولیعهد عربستان بازداشت شده اند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *