احتمال ارجاع پرونده «حریری» به شورای امنیت – افزایش لایک اینستا

خبرگزاری ایسنا: سفیر روسیه در لبنان تهدید کرد که در صورت ادامه ابهام درخصوص وضعیت استعفای سعد حریری پرونده وی را به شورای امنیت سازمان ملل ارجاع می‌دهد
این در حالی است که فراکسیون جریان المستقبل در پارلمان لبنان بازگشت حریری به کشور را ضرورتی برای ایجاد توازن داخلی و خارجی تلقی کرد.

خبرنگار الجزیره در بیروت پیشتر به نقل از منابع ریاست‌جمهوری لبنان اعلام کرده بود، مسؤولان لبنانی فرض بر این دارند که حریری در حبس خانگی و یا بازداشت موقت باشد.

سفر اسقف اعظم مارونی‌های لبنان به عربستان

منابع ریاست‌جمهوری لبنان اعلام کردند که بشارة الراعی، اسقف اعظم مارونی‌های لبنان به ریاض خواهد رفت. وی حامل پیامی مبنی بر این است که لبنان نمی‌تواند صحنه درگیری میان ایران و عربستان باشد.

میشل عون، رئیس جمهوری لبنان نیز از “گروه‌ حامی بین‌المللی از لبنان” که شامل کشورهای غربی و نیز چین و روسیه و نمایندگانی از سازمان ملل، اتحادیه اروپا و اتحادیه عرب است خواسته تا در خصوص روشن شدن علت استعفای سعد حریری مشارکت کند.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است که میخائیل بوگدانوف، فرستاده ویژه رئیس جمهوری روسیه به خاورمیانه و آفریقا و معاون وزیر امور خارجه با شوقی بو نصار، سفیر لبنان در مسکو دیدار کرد.

در بیانیه مذکور همچنین آمده است که طی این دیدار دو طرف به بررسی وضعیت سیاسی و داخلی لبنان پرداختند.

سفیر روسیه در لبنان همچنین خاطرنشان کرد: در صورتی که درخصوص این موضوع بدون هیچ توضیحی طفره بروند، این پرونده برای بررسی‌های مشترک به شورای امنیت سازمان ملل ارجاع داده خواهد شد.

الکساندر زاسیپکین، سفیر روسیه در  در گفت‌وگو با شبکه لبنانی “ال.بی.سی” تصریح کرد که موضوع بازگشت سعد حریری، نخست وزیر مستعفی لبنان مربوط به حقوق حاکمیتی لبنان است و باید به این حقوق احترام گذاشته شود.

جبران باسیل، وزیر امور خارجه لبنان نیز خواستار بازگشت حریری به لبنان شد.

طبق این بیانیه، این دیدار به درخواست سفیر لبنان انجام گرفت.

خبرگزاری ایسنا: سفیر روسیه در لبنان تهدید کرد که در صورت ادامه ابهام درخصوص وضعیت استعفای سعد حریری پرونده وی را به شورای امنیت سازمان ملل ارجاع می‌دهد.
از سوی دیگر، وزارت خارجه روسیه خواستار ایجاد راه حلی برای تمامی پرونده‌های داخلی لبنان از طریق گفت‌وگوی فراگیر با مشارکت تمامی قدرت‌های سیاسی این کشور شد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *