تاکید دوترته بر خرید تسلیحات از روسیه + برخورد عامدانه خودرو به دانش‌آموزان در فرانسه – افزایش لایک اینستا

خبرگزاری تسنیم: به نقل از رویترز، رودریگو دوترته رئیس جمهور فیلیپین امروز جمعه در سخنانی از کمک به موقع روسیه در شکست تروریست های داعش در جنوب این کشور تشکر کرده و تمایل خود را برای خرید تسلیحات روسی ابراز داشته است
فیلیپین قصد دارد بیش از 20 هزار قبضه تفنگ از آمریکا خریداری کند ولی برخی سناتورها نگرانی خود را نسبت به وضعیت خقوق بشر و افزایش کشتارها در فیلیپین اعلام کرده و مانع از فروش این تسلیحات شده اند.

ولی چین و روسیه که روابط خود را طی ماه های اخیر با مانیل گسترش داده اند؛ حدود 11 هزار قبضه تفنگ و کامیون های نظامی به عنوان کمک در اختیار این کشور قرار دادند.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از رویترز، رودریگو دوترته رئیس جمهور فیلیپین امروز جمعه در سخنانی از کمک به موقع روسیه در شکست تروریست های داعش در جنوب این کشور تشکر کرده و تمایل خود را برای خرید تسلیحات روسی ابراز داشته است.
روسیه و فیلیپین در جریان نخستین سفر وزیر دفاع روسیه به مانیل طی ماه گذشته قرارداد نظامی را امضا کردند. فیلیپین برای نوسازی ارتش 2.44 میلیارد دلار بودجه اختصاص داده است. این برنامه قرار است طی سال های 2018 تا 2022 میلادی اجرا شود.

دوترته ماه گذشته آزادسازی شهر مراوی از دست تروریست های داعش را پس از 154 روز درگیری اعلام کرد. در این درگیری خونین بیش از 1100 نفر از جمله 165 سرباز ارتش فیلیپین کشته شدند. حدود 400 هزار نفر در این درگیری ها بی خانمان شدند.

دوترته در دیدار با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در حاشیه اجلاس اپک در ویتنام تاکید کرد: می خواهم یک ارتش قوی بسازم و این دلیل برای شما بسیار مهم خواهد بود تا بدانید ما این بار قصد خرید تسلیحات نظامی از روسیه را داریم.

——————-

خبرگزاری فارس: منابع محلی از زیر گرفته شدن عابران پیاده توسط یک خودرو در جنوب فرانسه خبر می‌دهند.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» پلیس فرانسه اعلام کرد یک خودرو در نزدیکی یک دبیرستان واقع در منطقه «بلنیک» در جنوب فرانسه به میان دانش‌آموزان رفته که تا کنون 3 نفر زخمی شدند
راننده خودرو بازداشت شده اما هنوز انگیزه این اقدام مشخص نیست.

خبرگزاری فارس: منابع محلی از زیر گرفته شدن عابران پیاده توسط یک خودرو در جنوب فرانسه خبر می‌دهند.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» پلیس فرانسه اعلام کرد یک خودرو در نزدیکی یک دبیرستان واقع در منطقه «بلنیک» در جنوب فرانسه به میان دانش‌آموزان رفته که تا کنون 3 نفر زخمی شدند.
شبکه یورو1 مدعی است راننده خود را تسلیم پلیس کرده و به آنها گفته «عامدانه» خودرو را به دانش‌آموزان کوبیده اما مقامات محلی می‌گویند این حادثه یک موضوع امنیت ملی نیست.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *