کاخ سفید برای دومین تعطیلی دولت آماده می‌شود + حمایت اتحادیه اروپا و آژانس انرژی اتمی از برجام – افزایش لایک اینستا

خبرگزاری ایرنا: کاخ سفید آماده دومین تعطیلی دولت آمریکا در دوران ترامپ با توجه به افزایش احتمال شکست دوباره کنگره در توافق بر سر بودجه دولت این کشور، می شود

بنابر این گزارش، رهبران حزب جمهوریخواه در حال رایزنی برای تصویب قطعنامه یک یا دو روزه هستند که بودجه اضطراری قبلی را تمدید کرده و زمان بیشتری برای تصویب نهایی بودجه طولانی مدت بخرند.

با وجود آنکه انتظار می رفت کنگره آمریکا تا نیمه شب پنجشنبه که بودجه اضطراری پیشین پایان می یابد، بودجه دو ساله دولت این کشور را تصویب کند، مخالفت یک سناتور با بخشی از این بودجه همچنان تردیدها را تداوم بخشید.

حتی در صورت تصویب این لایحه در مجلس سنا، احتمال دارد که مجلس نمایندگان آمریکا با مخالفت دمکرات های این مجلس با بخش های مربوط به قوانین مهاجرت، از تصویب به موقع برنامه بودجه باز ماند.

در حالی که کنگره آمریکا تنها تا نیمه شب پنجشنبه (به وقت واشنگتن) فرصت دارد تا بودجه دولت را تصویب کند، اختلاف میان دو حزب بر سر جزئیات بودجه همچنان بالا است.

سناتور رند پال با محدود بودن سقف بدهی دولت به 90 میلیارد دلار مخالفت کرده و خواستار لغو سقف بدهی در برنامه بودجه شده است.

در همین حال، یک مقام اداره مدیریت و بودجه آمریکا گفت کاخ سفید به اداره های فدرال ابلاغ می کند که آماده تعطیلی دولت در پی شکست کنگره در تصویب بودجه باشند.

خبرگزاری ایرنا: کاخ سفید آماده دومین تعطیلی دولت آمریکا در دوران ترامپ با توجه به افزایش احتمال شکست دوباره کنگره در توافق بر سر بودجه دولت این کشور، می شود.
——————-
خبرگزاری فارس: در حالی که مواضع ضد برجامی دولت آمریکا ادامه دارد، مقامات ارشد اتحادیه اروپا و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بار دیگر حمایت خودشان را از توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 اعلام کردند
خبرگزاری فارس: در حالی که مواضع ضد برجامی دولت آمریکا ادامه دارد، مقامات ارشد اتحادیه اروپا و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بار دیگر حمایت خودشان را از توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 اعلام کردند.
در این گفت‌و‌گوها که هشتم فوریه در مقر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین برگزار شد، دو طرف درباره مسائل مختلفی از قبیل ایمنی هسته‌ای، تحقیق، افزایش نوآوری و استفقاده از انرژی صلح آمیز هسته‌ای برای توسعه پایدار تبادل نظر کردند.

به گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، این نهاد بین‌المللی و اتحادیه اروپا در نشست وین، بار دیگر حمایت خودشان را از برجام اعلام کردند.

بنا بر گزارش سایت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، این نهاد بین‌المللی و اتحادیه اروپا در ششمین نشست سالیانه مقامات ارشد دو طرف، به بررسی پیشرفت حاصل شده در مسائل مربوط به فعالیت‌های هسته‌ای پرداختند و همچنین درباره افزایش همکاری‌ها بین این دو نهاد توافق کردند.

از زمان اجرایی شدن توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5، اتحادیه اروپا به عنوان یکی از طرف‌های اصلی مذاکرات، بارها حمایت خود را از توافق اعلام کرده و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هم ضمن حمایت از برجام، مشغول راستی آزمایی از انجام تعهدات هسته‌ای ایران بوده و چندین بار در گزارش‌های خود به انجام شدن تعهدات ایران گواهی داده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *