شریعتمداری: از ثروتمند شدن مردم نمی‌ترسیم – افزایش لایک اینستا

خبرگزاری ایلنا: مهدی کرباسیان در نشست امضای تفاهمنامه حمایتی برای معادن کوچک با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:‌ ما سیاستی را داشتیم که باید برای معادن کوچک و رفع مشکلات آنها تصمیم‌گیری می‌شد
وزیر صنعت افزود: از ثروتمند شدن مردم نمی‌ترسیم چراکه مردم باید درآمد بالایی داشته باشند تا مشکلات آنها رفع شود.

شریعتمداری با بیان اینکه باید مشکلات معادن کوچک حل شود، گفت:  باید از معادن کوچک به‌دلیل نیاز صنعت معدن به آنها حمایت صورت گیرد. دولت باید حمایت کند و بخش‌خصوصی هم در این حوزه سرمایه‌گذاری‌های لازم را انجام دهد.

رییس سازمان توسعه صنایع معدنی ایران درباره سیاست‌های دولت و مجلس گفت: دولت و مجلس 5/1 میلیارد دلار برای توسعه مناطق محروم در بودجه در نظر گرفته که 10 درصد از این مبلغ برای معادن است اما هنوز هیچ پرداختی انجام نشده و باید این مساله پیگیری شود.

کرباسیان درباره معادن کوچک اظهار داشت: معتقدیم برابری معادن کوچک اهمیت بالایی دارد. ما بنا داریم فناوری حوزه موبایل یا کوچک قرار دهیم. همچنین در بخش اکتشاف و ارتقاء صنعت سیاست‌هایی در نظر گرفته شده که باید انجام شود.

وی متذکر شد: مهمترین مساله این است که امید داریم تا کاری انجام شود و دولت‌دوازدهم به‌عنوان دولت گسترش و رشد صنایع معدنی ایران تلقی شود.

کرباسیان با بیان اینکه معادن کوچک در فناوری و حمایت دچار مشکلات متعددی هستند، تاکید کرد: بیشتر معادن در نقاط محروم واقع شده یا نیاز توسعه وجود دارد و معادن کوچک با مشکلات کوچک و بزرگی در تمامی حوزه‌ها از جمله ایمنی، فناوری روبرو هستند.

رییس سازمان توسعه صنایع معدنی ایران افزود: 60 درصد از معادن در اختیار سازمان توسعه صنایع معدنی ایران است و 92 درصد از معادن در همه حوزه‌ها شامل فولاد، مس و طلا را معادن کوچک تشکیل می‌دهد، به همین دلیل است که باید مشکلات معادن کوچک حل شود.

خبرگزاری ایلنا: مهدی کرباسیان در نشست امضای تفاهمنامه حمایتی برای معادن کوچک با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:‌ ما سیاستی را داشتیم که باید برای معادن کوچک و رفع مشکلات آنها تصمیم‌گیری می‌شد. امروز دو تفاهم‌نامه امضا می‌شود که اولی یک تفاهم‌نامه از طرف وزارت صمت با ایمیدرو و میدکو است و دومین تفاهم‌نامه مربوط به انجمن سنگ و آهن ، گل‌گهر و ایمیدرو است.
حسین شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت هم در نشست امضای تفاهم‌نامه معادن کوچک گفت: مسوولان بخش صنعت باید قدر خود را بدانند. ما هم همواره به‌عنوان نهاد دولت از آنها حمایت می‌کنیم.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *