رستمی: حرف مرد یکی است، تنهایی تمرین می‌کنم – افزایش لایک اینستا

خبرگزاری تسنیم: کیانوش رستمی در گفت‌وگو با برنامه رادیویی تهران ورزشی درباره آخرین وضعیتش اظهار داشت: خدا را شکر اکنون در تهران مشغول تمرین هستم تا برای سال آینده و مسابقات آسیایی و جهانی آماده شوم
خبرگزاری تسنیم: کیانوش رستمی در گفت‌وگو با برنامه رادیویی تهران ورزشی درباره آخرین وضعیتش اظهار داشت: خدا را شکر اکنون در تهران مشغول تمرین هستم تا برای سال آینده و مسابقات آسیایی و جهانی آماده شوم.

این قهرمان وزنه‌برداری کشورمان در مورد اینکه آیا این کار او باعث نمی‌شود سایر ورزشکاران نیز بخواهند به صورت انفرادی تمرین کنند و اینکه مردم دوست دارند او زیر نظر تیم ملی وزنه بزند، گفت: من نوکر تمام مردم هم هستم اما بسیاری از مسائل است که هیچ وقت باز نمی‌شود. بارها شده من در تمریناتم نکته‌هایی دیده‌ام که اگر مربی بود امکان داشت آنها را متوجه نشود. بسیاری از مربیان امروزی فعالیت‌های حرفه‌ای انجام می‌دهند اما اکنون من نمی‌توانم در مورد این مسائل بحث کنم. من نه خودخواه هستم و نه بی‌ادب و در زندگی‌ام به هیچ‌کسی بی‌ادبی نکرده‌ام. امروز هم که تنهایی تمرین می‌کنم تمام برنامه‌ها را با فدراسیون هماهنگ می‌کنم به تمام مربیان هم احترام می‌گذارم. اینکه من تنهایی تمرین می‌کنم مبنی بر این نیست که به آنها بی‌احترامی می‌کنم. من نوکر تمام مربیان هم هستم.

وی ادامه داد: هر چقدر هم حرفه‌ای تمرین کردم اما دو روز مانده به مسابقات زانویم آسیب دید و همین باعث نتوانم خوب کار کنم، البته مسائل زیادی هست که باید دیده شود. اینکه در جام جهانی نزدیک به 12 کشور به دلیل دوپینک ورزشکاران‌شان محروم شدند را نباید نادیده بگیریم. به طور مثال در تیم روسیه فقط 2 یا 3 ورزشکار دوپینگ کرده بودند اما تمام کاروان این کشور محروم شد. به همین دلیل من این مسابقات را خیلی ارزشمند ندیدم.

رستمی درباره اینکه گفته می‌شود او می‌خواهد به ورزش کراس‌فیت روی بیاورد حقیقت دارد یا خیر گفت: من همواره در کنار وزنه‌برداری این ورزش را هم ادامه می‌دهم اما اینطور نیست که بخواهم وزنه‌برداری را رها کنم.

وی در پاسخ به این پرسش که ایا همچنان می‌خواهد انفرادی به تمریناتش ادامه دهد، تصریح کرد: بله، همانطور که قبلا این کار را کرده‌ام و نتیجه بسیار خوبی هم گرفته‌ام همین‌طور ادامه می‌دهم. حرف مرد باید یکی باشد خوب نیست یک نفر تصمیمش را تغییر دهد. من سعی می‌کنم در زندگی‌ام اول از هر چیزی درست فکر کنم و از تجربیات دیگران استفاده کنم. اینکه من بگویم تنهایی می‌روم و مدال می‌گیرم، اینطور نیست. مردم یار و یاور من هستند و از تجربیات تمام مربیان طول زندگی‌ام استفاده می‌کنم.

رستمی درخصوص مسابقات جام جهانی آمریکا و اینکه آیا صحبتی از آن موقع باقی مانده که بخواهد انجام دهد یادآور شد: اگر به آن مسابقات نگاه کنیم اتفاقاتی که پس از المپیک افتاد و حاشیه‌هایی که ایجاد شد باعث شد تا من از تمرینات دور شوم و اصلا دوست نداشتم دیگر به وزنه‌برداری برگردم و حتی می‌خواستم به طور کلی از ورزش خداحافظی کنم. در این وضعیت در فاصله دو ماه مانده به مسابقات جام جهانی از سمت فدراسیون به ما گفتند هر کاری که بخواهید برای شما می‌کنیم. من 9 ماه تمرین نکرده بودم و همین باعث شد پیش از جام جهانی آسیب ببینم.

این قهرمان المپیک در ادامه در واکنش به این پرسش که آیا شما می‌گویید سطح جام جهانی پایین بوده است، گفت: بله، سطح این مسابقات خیلی بالا نبود اما ورزشکاران ما بسیار خوب کار کردند. من نمی‌خواهم وارد مسائل حاشیه‌ای شوم سالهای آینده مسابقات زیبایی پیش رو داریم و من می‌خواهم در مورد‌ آنها و مرام پهلوانی صحبت کنم. در مسابقات جام جهانی آمریکا ورزشکارانی بیرون از میدان بودند و دلشان می‌خواست وزنه بزنند. اگر شما دقت کنید من در همان انتخاب اول 10 الی 12 کیلو بیشتر از حریفم انتخاب کردم و می‌خواستم اگر قهرمان هم شدم به نحوی مدال طلا بگیرم که اگر سایر کشورها هم حضور داشتند، من همین عنوان را کسب می‌کردم. البته زانوی من دچار مشکل شد و نتوانستم این افتخار را کسب کنم. سعی دارم در سالهای آینده بهتر کار کنم و دوباره دل مردم را شاد کنم.

قهرمان المپیک 2016 درباره ویدئویی که از تمرینات خود در فضای مجازی منتشر کرده بود گفت: من سالیان زیادی است که به این شیوه تمرین می‌کنم، اما دوربینی نبود که بخواهم از آن فیلم گرفته و منتشر کنم. اکنون سعی کرده‌ام از زندگی شخصی‌ و تمریناتم فیلم بگیرم تا مردم بدانند ما چطور تمرین می‌کنیم. من پله پله به این سبک تمرینی رسیده‌ام و بدنم به سرما عادت کرده است. اینکه من در برف و با لباس آستین کوتاه تمرین می‌کنم کم کم به دست آمده است.

وی در پایان یادآور شد: برای من مدال جهانی بسیار مهم است و ارزش زیادی دارد اینطور نیست که بتوانم راحت از آن رد شوم، اگر بخواهم به حاشیه بروم خودم هم راضی نیستم و سعی می‌کنم بهترین راه را برای ادامه ورزش خود انتخاب کنم.

رستمی در این باره که چرا همراه تیم ملی وزنه‌برداری در اردوی این تیم حضور ندارد و همچنان به تنهایی تمرین می‌کند، عنوان کرد: من همان‌طور که پیش از المپیک هم تنهایی تمرین می‌کردم اکنون هم همین کار را می‌کنم. برادر من همراه من است نه مربی من. فدراسیون او را کنار من گذاشته و من هم به آنها اعلام کرده‌ام اگر می‌خواهند می‌توانند او را بردارند.

وی درباره مصدومیت خود نیز تصریح کرد: بعد از مسابقات جهانی زانویم وضعیت بدی داشت که با کمک پزشکان به این نتیجه رسیدیم که باید در زانویم تزریق صورت بگیرد .خدا را شکر اکنون زیر نظر دکتر نوروزی مشغول فیزیوتراپی هستم تا برای مسابقات پیش رو آماده شوم.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *