تعهد گوگل برای حذف اخبار دروغین از اینترنت + تکذیب مالکیت یک نهاد بر مجتمع سعادت آباد – افزایش لایک اینستا

خبرگزاری مهر به نقل از نیویورک تایمز نوشت: از جمله ابتکار عمل هایی که در قالب این طرح اجرا می شود، می توان به تسهیل اشتراک کاربران گوگل در منابع خبری قابل اعتماد و عرضه ابزاری برای ناشران خبر برای طراحی صفحات وب سازگار با تلفن همراه که به سرعت در دسترس قرار می گیرند، اشاره کرد
در دو سال اخیر بسیاری از شرکت های فناوری به علت ناتوانی در جهت مقابله با انتشار گسترده اخبار جعلی در فضای مجازی مورد انتقاد قرار گرفته اند. گسترش قارچ گونه سایت های خبری غیرمعتبر که با اخبار دروغین خود آرامش بسیاری از جوامع را به هم ریخته اند، یکی از پیامدهای این ناتوانی و بی توجهی است.

خبرگزاری مهر به نقل از نیویورک تایمز نوشت: از جمله ابتکار عمل هایی که در قالب این طرح اجرا می شود، می توان به تسهیل اشتراک کاربران گوگل در منابع خبری قابل اعتماد و عرضه ابزاری برای ناشران خبر برای طراحی صفحات وب سازگار با تلفن همراه که به سرعت در دسترس قرار می گیرند، اشاره کرد.

گوگل همچنین قصد دارد ابزار تازه ای به جستجوگر خود بیفزاید تا جلوی نمایش اخبار دروغین را در صدر نتایج جستجوگر خود بگیرد. به همین منظور الگوریتم های این جستجوگر هم در آینده نزدیک تغییراتی اساسی خواهند داشت.

بخشی از بودجه ۳۰۰ میلیون دلاری گوگل در این بخش به ایجاد آزمایشگاه جدیدی موسوم به Disinfo اختصاص می یابد. راه اندازی این آزمایشگاه با همکاری دانشگاه هاروارد صورت می گیرد و هدف از این کار یافتن راه هایی برای شناسایی سریع اخبار دروغین به خصوص در شرایطی است که رویدادهای خبری مهم و داغی اتفاق افتاده و حجم زیادی از اخبار در مورد آنها با سرعت بالایی در حال تولید است. گوگل و یوتیوب بارها به عامل بازنشر اخبار دروغین در چنین شرایطی مبدل شده اند و به همین علت به شدت مورد انتقاد قرار گرفته اند.

——————-

باشگاه خبرنگاران جوان: خبر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر مالکیت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بر یک مجتمع تجاری لوکس در سعادت‌آباد تهران تکذیب شد
باشگاه خبرنگاران جوان: خبر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر مالکیت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بر یک مجتمع تجاری لوکس در سعادت‌آباد تهران تکذیب شد.

در پی انتشار این مطلب در فضای مجازی و با پیگیری خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان از مسئولان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) مشخص شد این ستاد هیچ گونه مالکیتی در هیچ یک از واحدهای تجاری آن مجتمع ندارد و این مطلب شایعه‌ی بیش نبوده است.

با توجه به اینکه حمایت از کالای ایرانی تا حدی مهم است که رهبر انقلاب اسلامی، با نامگذاری سال جدید به نام “حمایت از کالای ایرانی”، اولویت اصلی کشور را این موضوع قرار دادند، با انعکاس این شایعه در فضای مجازی، انتقادهای زیادی به این ستاد وارد شد که چرا چنین مجتمع لوکسی برای برند‌های خارجی به وجود آورده است.

در روزهای اخیر خبری مبنی بر مالکیت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بر یک مجتمع تجاری لوکس در منطقه‌ی سعادت‌آباد تهران که به تازگی با حضور لوکس‌ترین برند‌های خارجی افتتاح شده، در فضای مجازی منتشر شده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *