وزیر کشور آلمان: حمله مونستر، تروریستی‌ نبود + توهین ترامپ به بشار اسد، ایران و روسیه – افزایش لایک اینستا

خبرگزاری مهر: به نقل از اسپوتنیک، وزیر کشور آلمان امروز یکشنبه بر خلاف گزارش‌های روز گذشته اعلام کردند در اظهاراتی حادثه دیروز در شهر «مونستر» در غرب آلمان را غیرتروریستی خواند
«هورست زیهوفر» (Horst Seehofer) وزیر کشور آلمان امروز در این باره اعلام کرد: حادثه شهر «مونستر» ارتباطی با اقدامات تروریستی ندارد.

پلیس آلمان با صدور بیانیه ای اعلام کرده بود: این حمله تروریستی بوده و راننده خودروی ون خودکشی کرده است.

واحدهای کشف و خنثی سازی بمب پلیس نیز به بررسی خودروی مهاجم مذکور پرداختند.

منابع آلمانی اعلام کردند که طبق آمارهای اولیه سه نفر کشته و ۵۰ نفر دیگر زخمی شدند.

پلیس همچنین اعلام کرد که مهاجم این خودرو پس از زیرگرفتن حاضران در یک رستوران در حاشیه خیابان، به خود تیراندازی کرده و کشته شده است.

خبرگزاری مهر: به نقل از اسپوتنیک، وزیر کشور آلمان امروز یکشنبه بر خلاف گزارش‌های روز گذشته اعلام کردند در اظهاراتی حادثه دیروز در شهر «مونستر» در غرب آلمان را غیرتروریستی خواند.

این در حالیست که رسانه‌های آلمانی دیروز اعلام کرده بودند که یک دستگاه خودروی وَن در شهر «مونستر» در غرب آلمان چندین نفر را زیرگرفته است.

در این حادثه چند نفر کشته و زخمی شده‌اند.

وزیر کشور آلمان در ادامه افزود: شواهدی وجود دارد که نشان می دهد که فرد مهاجم به تنهایی عمل کرده است.

——————-

خبرگزاری ایسنا: رییس‌جمهور آمریکا در پیامی توهین‌آمیز با طرح ادعاهایی علیه رییس‌جمهور سوریه مدعی شد که ایران و روسیه مسئول حمایت از بشار اسد هستند
وی در این پیام با اشاره به این‌که «بسیاری از زنان و کودکان در حملات شیمیایی در سوریه جان خود را از دست داده‌اند»، مدعی شد که این مناطق توسط ارتش سوریه محاصره و قفل شده است و به طور کامل از دسترس دنیای بیرون خارج است.

****

ترامپ در ادامه این ادعای بی‌اساس خود همچنین مدعی شد که روسیه و ایران مسئول حمایت از اسد هستند و این هزینه بزرگی دارد.

خبرگزاری ایسنا: رییس‌جمهور آمریکا در پیامی توهین‌آمیز با طرح ادعاهایی علیه رییس‌جمهور سوریه مدعی شد که ایران و روسیه مسئول حمایت از بشار اسد هستند.

مقامات آمریکایی پیش از این نیز مدعی حمله شیمیایی دولت سوریه علیه غیر نظامیان شده‌اند، این در حالی است که این ادعا هرگز اثبات نشده و دولت سوریه نیز آن را به‌طور قوی رد کرده است. همچنین مقامات کشورمان در واکنش به این ادعاهای بی‌اساس تاکید می‌کنند که این گروه‌های تروریستی در سوریه هستند که از سلاح‌های شیمیایی استفاده می‌کنند؛ چراکه سوریه در سال 2011 به‌طور کامل خلع سلاح شیمیایی شده است.

اما در طول سال‌های اخیر در جریان جنگ سوریه هر بار که یک حمله شیمیایی در این کشور صورت گرفته آمریکا و غرب تلاش کرده‌اند دولت را مسئول این حملات غیر انسانی بدانند.

 دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا در ادامه فرافکنی‌های خود پیامی در صفحه توئیترش منتشر و در آن بشار اسد رییس‌جمهور سوریه را به شکلی بسیار توهین‌آمیز خطاب قرار داد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *