انتقال ۳ زندانی آمریکایی به هتل در کره شمالی – افزایش لایک اینستا

خبرگزاری فارس: چند روز پس از دیدار رهبران دو کره و در آستانه نشست سران آمریکا و کره شمالی، برخی منابع گزارش داده‌اند که پیونگ‌یانگ سه زندانی آمریکایی را به یک هتل منتقل کرده است
ترامپ دیشب گفته بود که سنگاپور و منطقه حائل مرزی دو کره (که با نام منطقه غیرنظامی شناخته می‌شود) دو گزینه برای میزبانی دیدار وی و رهبر کره شمالی است.

«چوی سونگ ریونگ» از فعالان حقوق‌بشر در کره جنوبی، گفته که در تماس تلفنی با «یکی از منابع اطلاعاتی در کره شمالی» دریافته که سه زندانی آمریکایی، اوایل ماه گذشته میلادی، به دستور مقامات ارشد کره شمالی از زندان آزاد و به یک هتل منتقل شده‌اند.

گفته می‌شود که «مایک پامپئو» وزیر خارجه فعلی آمریکا که در زمان سفر اخیرش به پیونگ یانگ، عهده‌دار ریاست سیا بود، در دیدار با رهبر کره، موضوع زندانیان آمریکایی را مطرح کرده است.

روزنامه «دونگا ایلبو» چاپ سئول گزارش داده، کره شمالی در ادامه گام‌های اخیر طرفین برای کاهش تنش، ۳ آمریکایی زندانی در یک اردوگاه کار اجباری را به مکانی نامعلوم در حومه پیونگ یانگ منتقل کرده است.

«دونالد ترامپ» که اولین رئیس‌جمهور آمریکاست که پیشنهاد دیدار مستقیم با رهبر کره شمالی را پذیرفته، در همه سخنرانی‌های مرتبط با کره شمالی از پیگیری سیاست «فشار حداکثری» تا زمان رسیدن به مقصود سخن گفته و «جان بولتون» مشاور امنیت ملی وی هم این هفته به شبکه خبری «سی‌. بی. اس» گفت که در مذاکره با کره شمالی، «الگوی لیبی» مدنظر آمریکایی‌هاست.

یک تحلیل‌گر در کره جنوبی گفته که کره شمالی، این سه زندانی را برای آزادی پس از دیدار ترامپ و «کیم جونگ اون» آماده کرده است.

خبرگزاری فارس: چند روز پس از دیدار رهبران دو کره و در آستانه نشست سران آمریکا و کره شمالی، برخی منابع گزارش داده‌اند که پیونگ‌یانگ سه زندانی آمریکایی را به یک هتل منتقل کرده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *