نصب صفحات خورشیدی بر سقف منازل کالیفرنیا + کابینه روسیه استعفا داد – افزایش لایک اینستا

خبرگزاری مهر: در مورد روند رو به گسترش استفاده از صفحات خورشیدی در بسیاری از نقاط جهان برای دسترسی به برق تردیدی وجود ندارد، اما وضع قانون برای الزامی کردن این کار تحولی تازه در جهان است
کمیسیون انرژی ایالت کالیفرنیا به زودی استانداردهای انرژی جدیدی را در این ایالت به تصویب خواهد رساند که به موجب آن تقریبا تمامی خانوارهای این ایالت از سال ۲۰۲۰ به بعد ملزم به نصب صفحات خورشیدی خواهند شد.

اگرچه با اجرای چنین طرحی که مستلزم نصب صفحات متعدد خورشیدی و باتری های ذخیره سازی انرژی مذکور در منازل است، هزینه ساخت و ساز بین ۲۵ تا ۳۰ هزار دلار افزایش می یابد، اما رقم صرفه جویی در مصرف برق به ازای هر خانوار در یک بازه زمانی ۲۵ ساله بین ۵۰ تا ۶۰ هزار دلار برآورد می شود که اجرای چنین طرحی را مقرون به صرفه می کند.

اجرای این طرح به معنای تامین کامل انرژی مورد نیاز خانوارها با استفاده از نور خورشید نیست و دسترسی به شبکه های برق کماکان ادامه می یابد. اما انتظار می رود با اجرای طرح یادشده صرفه جویی قابل توجهی در زمینه مصرف برق به عمل آید.

در این قانون تفاوتی بین آپارتمان ها، خانه ها و دیگر اماکان اقامتی در نظر گرفته نشده و تنها خانه هایی مستثنی شده اند که به علت وجود دیوارهای بلندتر یا درختان در برابرشان از دسترسی به نور مستقیم خورشید محروم هستند.

با توجه به اینکه روزهای گرم و آفتابی در کالیفرنیا بسیار زیاد است، اجرای طرح مذکور در این ایالت منطقی است. اما تقلید از این رویه در غرب این کشور که شاهد بارش برف و باران فراوان است، چندان منطقی به نظر نمی رسد.

خبرگزاری مهر: در مورد روند رو به گسترش استفاده از صفحات خورشیدی در بسیاری از نقاط جهان برای دسترسی به برق تردیدی وجود ندارد، اما وضع قانون برای الزامی کردن این کار تحولی تازه در جهان است.

——————-

خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک نوشت:  پس از مراسم تحلیف ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، کابینه این کشور به صورت جمعی استعفا دادند
خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک نوشت:  پس از مراسم تحلیف ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، کابینه این کشور به صورت جمعی استعفا دادند.

این در حالیست که ولادیمیر پوتین ساعاتی پیش با ادای سوگند ریاست جمهوری، برای یک دوره ۶ ساله دیگر زمام قدرت روسیه را به دست گرفت.

وی پس از ادای سوگند گفت: مسئولیت بزرگی را در قبال تامین رفاه روسیه بر دوش خود احساس می‎کنم. روسیه از گفتگو استقبال کرده و سرمایه‎گذاری و پروژه‌های فرهنگی مشترک با شرکایش را تقویت خواهد کرد. همه ما به منزله تیمی واحد هستیم که توانایی مواجهه با وظایف پیچیده را داریم.

سرویس مطبوعاتی کاخ کرملین در بیانیه ای در این باره اعلام کرد: دیمیتری مدودف نخست وزیر با امضای دستوری استعفای جمعی اعضای کابینه این کشور را اعلام کرد.

این چهارمین بار است که پوتین در جایگاه سوگند ریاست جمهوری می‌ایستد.

مراسم تحلیف وی در سالن «سنت اندرو» کاخ کرملین برگزار شد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *